Interim Study Committee on Public Policy Issues

Description of Responsibilities

Members:
  Rep. David Crooks, Chairperson
  Rep. Claire Leuck
  Rep. Scott Pelath
  Rep. Mary Kay Budak
  Rep. Jack Lutz
  Rep. David Wolkins
  Sen. Steve Johnson, Vice-Chairperson
  Sen. Greg Server
  Sen. David Ford
  Sen. Lindel Hume
  Sen. Vi Simpson
  Sen. Richard Young

Staff:
  Robert Sigalow, Fiscal Analyst for the Committee
  Sarah Burkman, Attorney for the Committee

Authority: Legislative Council Resolution 01-2 (Adopted June 7, 2001)

Expiration: November 1, 2001
Notices and Agendas:
9/19/2001
9/20/2001
10/3/2001
10/4/2001


Minutes:


Reports:
11/1/2001


Other Committee Information:


PDFmarks PDF documents that must be read with Adobe[tm] Acrobat[tm] Reader software.