Regulatory Flexibility Committee

Description of Responsibilities

Members:
  Sen. Morris Mills, Co-Chairperson
  Sen. Beverly Gard
  Sen. Frank Mrvan
  Sen. Glenn Howard
  Sen. Timothy Lanane
  Sen. James Lewis
  Sen. David Long
  Sen. James Merritt
  Sen. Becky Skillman
  Sen. Thomas Weatherwax
  Sen. Gregory Server
  Rep. James Bottorff, Co-Chairperson
  Rep. Robert Behning
  Rep. Richard Bodiker
  Rep. James Atterholt
  Rep. David Crooks
  Rep. Susan Crosby
  Rep. David Frizzell
  Rep. Brian Hasler
  Rep. Jack Lutz
  Rep. Edmund Mahern
  Rep. Bruce Munson
  Rep. Paul Robertson
  Rep. Scott Pelath
  Rep. David Yount

Staff:
  Brian Tabor, Fiscal Analyst for the Committee
  John Parkey, Fiscal Analyst for the Committee
  Sarah Burkman, Attorney for the Committee

Authority: IC 8-1-2.6-4

Expiration: Permanent
Notices and Agendas:
10/10/2000
10/17/2000
10/18/2000


Minutes:
10/10/2000
10/17/2000
10/18/2000


Reports:
11/1/2000


Other Committee Information:


PDFmarks PDF documents that must be read with Adobe[tm] Acrobat[tm] Reader software.